TAVAN VİNCİ NEDİR?

İnsan gücü ile kaldırılmasına ya da döndürlmesi mümkün olmayan malların, beli bir mesafede taşınmasına veya yön değiştirmesine yardımcı olan makinadır. Milli Eğitim Bakanlığı Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı 05.04.2011 Tarih ve 29 Sayılı Kaldırma Taşıma Raylı Sistem Tavan Vinci Kurs programı yayınlanmış olup bu program çerçevesinde Tavan Vinci kullanacakların ve ya kullananların tavan vinci operatörlük belgesi alması zorunludur.

Tavan vinc operatörlük belgesi nasıl alınır?

Tavan vinc belgesi Milli eğitimin yetki verdiği eğitim kurumlarından verilir. Bu kurumlar tavan vinc eğitimini vermeye hem fiziken hem de gerekli eğitmen kadrosuna sahip kurumlardır. Biz bu konuda interaktif bir yapıya sahip bir eğitim kurumuyuz. Gerekli eğitim cihazlarına ve görsel eğitim şablonlarına sahibiz, uzman ve deneyimli eğitimen kadrosuna sahibiz.

İSTANBUL / KADIKÖY-ÜMRANİYE-PENDİK ve diğer bir çok semtte sizlerle...

Not: İş makinası Ehliyetlerinde öncelik can güvenliğidir.

Tavan Vinc: Genel olarak insan gücünün yetmedi ağır kütlelerin yer değiştirmesin de, yön değiştirilmesinde kulanılır. Sanayi tipi ticaret hanelerde cok görülür.

Forklift Operatörü Ehliyeti

Greyder Operatörü Ehliyeti

Tavan Vinci Operatörü Ehliyeti

Silindir Operatörü Ehliyeti

Kazıcı Yükleyici Ehliyeti

Kule Vinç Operatör Ehliyeti

Sondaj Operatörü Zemin Delgi Ehliyeti

Ekskavatör Operatör Ehliyeti

Vinç Operatör Ehliyeti

Beton Pompası Operatörü Ehliyeti

Dozer Operatörü Ehliyeti

Finişer Asfalt Serme Operatörü Ehliyeti

Tavan Vinci eğitimine kayıt olduktan sonra işleyiş nasıldır?

Kayıt olacak kursiyerimiz gerekli evraklarla tarafımıza müracat etmesinden sonra, tarafımızdan kayıtlar eksiksiz alınır ve kendisinin ulaşım bilgileri kayda girer. Kişi yazılı ve teorik eğitim alır. Daha sonra Milli Eğitim bakanlığının ay da bir yada bir buçuk ay da bir olan test ve uygulama sınavına girer. Bu sınavlar kişilere gerek mesaj, gerekse aranarak bilgi verilir. Bu sınavlarda başarılı olan kişi greyder ehliyetini almaya hak kazanır.

Tavan Vinci / İş Makinaları Kursu Nasıl Alırım? / G Ehliyeti Tavan vinc ehliyeti, Tavan vinci belgesi, Vinc kursu, Vinc operatörlük kursu...

Tavan vinci türü iş makinası kullananlar yasa geregi tavan vinci ehliyeti almak zorunda dır aksi takdirde 7/7583 Sayılı İş Emniyeti ve İş Güvenliği Tüzüğü ve 1475 Sayılı iş Kanunu hükümlerine göre suçlu sayılırlar. Bu sebeple Tavan vinc kulanım belgesi, Tavan vinc ehliyeti almak zorundadırlar.

TAVAN VİNCİ KURSUNA KATILMA KOŞULLARI :

  • 18 Yaşını doldurmuş olmak.
  • En az ilkokul mezunu olmak .
  • Kanunun 41.maddesi ( e ) bendinde sayılan T.C.K maddelerinden mahkumiyeti olmaması.
  • Vücut yapısı ve ruh sağlığı bakımından istenen şartlara sahip olmaları gerekmektedir.
Not: Tavan vinci belgesi almak isteyen kişinin her hangi bir ehliyeti olmasada müracaat edebilir. Tavan vinci Ehliyeti – İş Makinaları Kursu

TAVAN VİNCİ KAYIT EVRAKLARI:

  • 6 Adet Biometrik fotoğraf.
  • Ehliyet ve Kimlik Fotokopisi.
  • Diploma Aslı veya Noter onaylı süreti.
  • Sabıka kaydı.( Acıklama kısmını EHLİYET yazması gerekir.)
  • Sürücü olur sağlık raporu.( G sınıfı ehliyet alır sağlık raporu)

FİYAT ALMAK İÇİN ARAYIN...

BİZE ULAŞIN : 0(216) 466 9 476 CEP: 0(533)629 34 82


FORKLİFT DİREKSİYON SINAVI GÖRÜNTÜLERİ: