SONDAJ (ZEMİN DELGİ- FORE KAZIK) İŞ MAKİNASI NEDİR?

Zemini dibe doğru düzgün kazılmasını sağlayan bir makinadır. Sondaj makinasının kullanımında ki amaç istenilen yerde istenilen çap ve uzunlukta kuyular açabilmektir. Sondaj çeşidine göre makine farklılık göstermektedir. Petrol rafinesi arayıp üretme, doğalgaz arayıp üretme, enjeksiyon işlemi yapma, havalandırma bacası inşaatı gibi yerde belli boyutlarda bir kuyu açıp işlem yapmanızı sondaj makinası sağlamaktadır. Sondaj yapma işlemi 3’ e ayrılmaktadır. Bunlar sığ, derin ve çok derin olmak üzere ayrılmıştır. Sondaj makinasının teknik özellikleri ise derin kuyu açma özelliği, yüksek verimde çalışma ve istenilen çap ve boyutta kuyu açmak için sahip olduğu fonksiyonel tasarım özellikler bulunur. Bu makina Zemini delgi ( sondaj) makinesi yatay veya dikey delik delme işlemlerini yapabilen, en az 100 mm tij çaplı 2 metre delgi delme kapasitesine sahip bir makinadır.

SONDAJ (ZEMİN DELGİ- FORE KAZIK) iş makinası operatörlük belgesi nasıl alınır?

Kursun süresi toplamda 60 saatdir. Araçı kullanarak uygulama 8 saat, araç başında uygulama 28 saat,Teorik olarak uygulama 24 saatlik bir ders proğramı uygulanır. Kişi gerekli evraklarla tarafımıza başvurduktan sonra kendisinin iletişim bilgileri alınır. Kişiye sınav zamanı, ders saatleri ve tarihi, sınav da uygulanacak teorik bilgileri sınavdan on gün önce bilgisi verilir. Karşılaşaçağı tüm zorluklar ve sınav bilgileri hocalarımız tarafından gösterilir. Kursiyer sınavdan önce hazır bir donanıma sahip olur.

İSTANBUL / KADIKÖY-ÜMRANİYE-PENDİK ve diğer bir çok semtte sizlerle...

Not: İş makinası Ehliyetlerinde öncelik can güvenliğidir.

SONDAJ (ZEMİN DELGİ- FORE KAZIK): Büyük sorumluluk gerektiren bir makinadır. Şehir hayatında fazla görülmeyen ama sanayileşme ve inşaat alanlarında çok kullanılır.

Forklift Operatörü Ehliyeti

Greyder Operatörü Ehliyeti

Tavan Vinci Operatörü Ehliyeti

Silindir Operatörü Ehliyeti

Kazıcı Yükleyici Ehliyeti

Kule Vinç Operatör Ehliyeti

Sondaj Operatörü Zemin Delgi Ehliyeti

Ekskavatör Operatör Ehliyeti

Vinç Operatör Ehliyeti

Beton Pompası Operatörü Ehliyeti

Dozer Operatörü Ehliyeti

Finişer Asfalt Serme Operatörü Ehliyeti

Sondaj Operatörü Zemin Delgi operatörlük eğitimine kayıt olduktan sonra işleyiş nasıldır?

Kayıt olacak kursiyerimiz gerekli evraklarla tarafımıza müracat etmesinden sonra, tarafımızdan kayıtlar eksiksiz alınır ve kendisinin ulaşım bilgileri kayda girer. Kişi yazılı ve teorik eğitim alır. Daha sonra Milli Eğitim bakanlığının ay da bir yada bir buçuk ay da bir olan test ve uygulama sınavına girer. Bu sınavlar kişilere gerek mesaj, gerekse aranarak bilgi verilir. Bu sınavlarda başarılı olan kişi sondaj ehliyetini almaya hak kazanır.

Sondaj-Zemin Delgi/ İş Makinaları Kursu Nasıl Alırım? / G Ehliyeti Sondaj ehliyeti, Zemin deliği operatör belgesi, Sondaj kursu, Zemin delgi operatörlük kursu...

Sondaj - Zemin Delgi türü iş makinası kullananlar yasa geregi Sondaj Operatörü Zemin Delgi ehliyeti almak zorunda dır aksi takdirde 7/7583 Sayılı İş Emniyeti ve İş Güvenliği Tüzüğü ve 1475 Sayılı iş Kanunu hükümlerine göre suçlu sayılırlar. Bu sebeple loder kulanım belgesi, zemin delgi ehliyeti almak zorundadırlar.Oluşa bilecek tüm kazalar da sorumluluk operatöre rücu edilir.

SONDAJ ZEMİN DELGİ KURSUNA KATILMA KOŞULLARI :

  • 21 Yaşını doldurmuş olmak.
  • En az ilkokul mezunu olmak .
  • Kanunun 41.maddesi ( e ) bendinde sayılan T.C.K maddelerinden mahkumiyeti olmaması.
  • Vücut yapısı ve ruh sağlığı bakımından istenen şartlara sahip olmaları gerekmektedir.

Not: SONDAJ belgesi almak isteyen kişilerin C-D sınıfı ehliyete sahip olmaları gerekir. Sondaj Operatörü Zemin Delgi ehliyeti – İş Makinaları Kursu

SONDAJ (ZEMİN DELGİ- FORE KAZIK) KAYIT EVRAKLARI:

  • 6 Adet Biometrik fotoğraf.
  • Ehliyet ve Kimlik Fotokopisi.
  • Diploma Aslı veya Noter onaylı süreti.
  • Sabıka kaydı.( Acıklama kısmını EHLİYET yazması gerekir.)
  • Sürücü olur sağlık raporu.( G sınıfı ehliyet alır sağlık raporu)

FİYAT ALMAK İÇİN ARAYIN...

BİZE ULAŞIN : 0(216) 466 9 476 CEP: 0(533)629 34 82


SONDAJ- ZEMİN DELGİ DİREKSİYON SINAVI GÖRÜNTÜLERİ: