SİLİNDİR İŞ MAKİNASI NEDİR?

Silindirler, temel malzemenin (toprak, stabilize) ve asfalt karışımı (bitümlü) malzemenin sıkıştırılması işlerini yapan iş makinesidir. Yol, baraj ve inşaat işlerinde kullanılmaktadır. Düz bir zemin oluşmasında kulanılır. Silidirler 2 grupta sınıflandırıla bilinir. Bir Sıkıştırma sistemlerine göre iki yürüyüş sistemlerine göre. Silindirler 40-250 HP motor gücü ve 1-20 ton arasında ağırlıkta imal edilmektedir..

Silindir iş makinası operatörlük belgesi nasıl alınır?

Kursun süresi 12 gündür.Kursiyerler silindir operatörlüğü mesleği ile ilgili teorik ve pratik eğitim alırlar.Eğitim süresince;Motorun tarifi ve çeşitleri, motorun belli başlı parçaları, motorun çalışma sistemleri ve prensipleri, elektrik sistemleri, aktarma organları, pnomatik sistemler, arıza belirtileri ve giderilebilecek arızalar, iş makinası kullanımında emniyetin, güvenliğin sağlanması ve ekonomik şekilde kullanılması, periyodik bakım derslerini alırlar. Biz bu konuda interaktif bir yapıya sahip bir eğitim kurumuyuz. Gerekli eğitim cihazlarına ve görsel eğitim şablonlarına sahibiz, uzman ve deneyimli eğitimen kadrosuna sahibiz.Kişi bu eğitimleri aldıktan sonra direksiyon ve test sınavına girer.

İSTANBUL / KADIKÖY-ÜMRANİYE-PENDİK ve diğer bir çok semtte sizlerle...

Not: İş makinası Ehliyetlerinde öncelik can güvenliğidir.

Tavan Vinc: Genel olarak insan gücünün yetmedi ağır kütlelerin yer değiştirmesin de, yön değiştirilmesinde kulanılır. Sanayi tipi ticaret hanelerde cok görülür.

Forklift Operatörü Ehliyeti

Greyder Operatörü Ehliyeti

Tavan Vinci Operatörü Ehliyeti

Silindir Operatörü Ehliyeti

Kazıcı Yükleyici Ehliyeti

Kule Vinç Operatör Ehliyeti

Sondaj Operatörü Zemin Delgi Ehliyeti

Ekskavatör Operatör Ehliyeti

Vinç Operatör Ehliyeti

Beton Pompası Operatörü Ehliyeti

Dozer Operatörü Ehliyeti

Finişer Asfalt Serme Operatörü Ehliyeti

Silindir operatörlük eğitimine kayıt olduktan sonra işleyiş nasıldır?

Kayıt olacak kursiyerimiz gerekli evraklarla tarafımıza müracat etmesinden sonra, tarafımızdan kayıtlar eksiksiz alınır ve kendisinin ulaşım bilgileri kayda girer. Kişi yazılı ve teorik eğitim alır. Daha sonra Milli Eğitim bakanlığının ay da bir yada bir buçuk ay da bir olan test ve uygulama sınavına girer. Bu sınavlar kişilere gerek mesaj, gerekse aranarak bilgi verilir. Bu sınavlarda başarılı olan kişi silindir ehliyetini almaya hak kazanır.

Silindir Operatörü / İş Makinaları Kursu Nasıl Alırım? / G Ehliyeti Silindir ehliyeti, Silindir operatör belgesi, Silindir kursu, Silindir operatörlük kursu...

Silindir türü iş makinası kullananlar yasa geregi silindir operatör ehliyeti almak zorunda dır aksi takdirde 7/7583 Sayılı İş Emniyeti ve İş Güvenliği Tüzüğü ve 1475 Sayılı iş Kanunu hükümlerine göre suçlu sayılırlar. Bu sebeple silindir kulanım belgesi, Silindir ehliyeti almak zorundadırlar.

SİLİNDİR OPERATÖRLÜK KURSUNA KATILMA KOŞULLARI :

  • 18 Yaşını doldurmuş olmak.
  • En az ilkokul mezunu olmak .
  • Kanunun 41.maddesi ( e ) bendinde sayılan T.C.K maddelerinden mahkumiyeti olmaması.
  • Vücut yapısı ve ruh sağlığı bakımından istenen şartlara sahip olmaları gerekmektedir.
Not: Silindir belgesi almak isteyen kişinin her hangi bir ehliyeti olmasada müracaat edebilir. Silindir Operatörlük Ehliyeti – İş Makinaları Kursu

SİLİNDİR İŞ MAKİNASI KAYIT EVRAKLARI:

  • 6 Adet Biometrik fotoğraf.
  • Ehliyet ve Kimlik Fotokopisi.
  • Diploma Aslı veya Noter onaylı süreti.
  • Sabıka kaydı.( Acıklama kısmını EHLİYET yazması gerekir.)
  • Sürücü olur sağlık raporu.( G sınıfı ehliyet alır sağlık raporu)

FİYAT ALMAK İÇİN ARAYIN...

BİZE ULAŞIN : 0(216) 466 9 476 CEP: 0(533)629 34 82


SİLİNDİR DİREKSİYON SINAVI GÖRÜNTÜLERİ: