LODER (KAZICI YÜKLEYİCİ) İŞ MAKİNASI NEDİR?

Yükleyici (Loder) operatörü belgesi G Sınıfı ehliyetlerinden biridir. Kursu tamamlayan kişiler yükleyici (Loder) operatörü belgesi alırlar. Yapısından anlaşılaçağı ğibi kazıma ve yükleme işlerin de kulanılır. Çok güçlü bir motora sahiptir. Kulanım acısından basİt gözükse de tecrübe ve dikkat gerektiren bir iş makinasıdır. G sınıfı sürücü belgesi alabilmek için mutlaka operatörük belgesi alma zorunluluğu vardır. Kısa mesafede taşıma ve yükleme işlerin de kullanılır.20 kw-27 hp motor gücüne sahiptir.

Loder (KAZICI YÜKLEYİCİ) iş makinası operatörlük belgesi nasıl alınır?

Kursun süresi 12 gündür.Toplam da yetmiş iki saatlik eğitim verilir. Kursiyerler Loder operatörlüğü mesleği ile ilgili teorik ve pratik eğitim alırlar.Eğitim süresince;Motorun tarifi ve çeşitleri, motorun belli başlı parçaları, motorun çalışma sistemleri ve prensipleri, elektrik sistemleri, aktarma organları, pnomatik sistemler, arıza belirtileri ve giderilebilecek arızalar, iş makinası kullanımında emniyetin, güvenliğin sağlanması ve ekonomik şekilde kullanılması, periyodik bakım derslerini alırlar. Biz bu konuda interaktif bir yapıya sahip bir eğitim kurumuyuz. Gerekli eğitim cihazlarına ve görsel eğitim şablonlarına sahibiz, uzman ve deneyimli eğitimen kadrosuna sahibiz.Kişi bu eğitimleri aldıktan sonra kursiyer 50 soruluk iş makinası motor sınavına girer, bu sınav da başarılı olması halin de Yükleyici (LODER) ile direksiyon sınavına girecektir.

İSTANBUL / KADIKÖY-ÜMRANİYE-PENDİK ve diğer bir çok semtte sizlerle...

Not: İş makinası Ehliyetlerinde öncelik can güvenliğidir.

Kazıcı Yükleyici (LODER): Genel olarak insan gücünün yetmedi ağır kütlelerin yer değiştirmesin de, yön değiştirilmesinde kulanılır. İnşaatlar da ve yapı alanların da çok görülür.

Forklift Operatörü Ehliyeti

Greyder Operatörü Ehliyeti

Tavan Vinci Operatörü Ehliyeti

Silindir Operatörü Ehliyeti

Kazıcı Yükleyici Ehliyeti

Kule Vinç Operatör Ehliyeti

Sondaj Operatörü Zemin Delgi Ehliyeti

Ekskavatör Operatör Ehliyeti

Vinç Operatör Ehliyeti

Beton Pompası Operatörü Ehliyeti

Dozer Operatörü Ehliyeti

Finişer Asfalt Serme Operatörü Ehliyeti

Loder operatörlük eğitimine kayıt olduktan sonra işleyiş nasıldır?

Kayıt olacak kursiyerimiz gerekli evraklarla tarafımıza müracat etmesinden sonra, tarafımızdan kayıtlar eksiksiz alınır ve kendisinin ulaşım bilgileri kayda girer. Kişi yazılı ve teorik eğitim alır. Daha sonra Milli Eğitim bakanlığının ay da bir yada bir buçuk ay da bir olan test ve uygulama sınavına girer. Bu sınavlar kişilere gerek mesaj, gerekse aranarak bilgi verilir. Bu sınavlarda başarılı olan kişi silindir ehliyetini almaya hak kazanır.

Kazıcı Yükleyici Operatörü (LODER) / İş Makinaları Kursu Nasıl Alırım? / G Ehliyeti loder ehliyeti, Kazıcı Yükleyici operatör belgesi, Loder kursu, Loder operatörlük kursu...

Loder türü iş makinası kullananlar yasa geregi kazıcı yükleyici operatör ehliyeti almak zorunda dır aksi takdirde 7/7583 Sayılı İş Emniyeti ve İş Güvenliği Tüzüğü ve 1475 Sayılı iş Kanunu hükümlerine göre suçlu sayılırlar. Bu sebeple loder kulanım belgesi, Loder ehliyeti almak zorundadırlar.

LODER OPERATÖRLÜK KURSUNA KATILMA KOŞULLARI :

  • 18 Yaşını doldurmuş olmak.
  • En az ilkokul mezunu olmak .
  • Kanunun 41.maddesi ( e ) bendinde sayılan T.C.K maddelerinden mahkumiyeti olmaması.
  • Vücut yapısı ve ruh sağlığı bakımından istenen şartlara sahip olmaları gerekmektedir.

Not: LODER belgesi almak isteyen kişinin her hangi bir ehliyeti olmasada müracaat edebilir. Loder Operatörlük Ehliyeti – İş Makinaları Kursu

LODER İŞ MAKİNASI KAYIT EVRAKLARI:

  • 6 Adet Biometrik fotoğraf.
  • Ehliyet ve Kimlik Fotokopisi.
  • Diploma Aslı veya Noter onaylı süreti.
  • Sabıka kaydı.( Acıklama kısmını EHLİYET yazması gerekir.)
  • Sürücü olur sağlık raporu.( G sınıfı ehliyet alır sağlık raporu)

FİYAT ALMAK İÇİN ARAYIN...

BİZE ULAŞIN : 0(216) 466 9 476 CEP: 0(533)629 34 82


LODER DİREKSİYON SINAVI GÖRÜNTÜLERİ: