FORKLİFT NEDİR?

İş hayatında insanların taşıyamayacağı kadar ağır yükleri bir yerden başka bir yere taşınmak amacıyla kaldırılmasını ve istiflenmesini sağlayan gerekli iş makinesidir. Genel amacı yük taşımak olan bu makinelerin taşıma kapasitesi ise 0.5 ile 40 ton arası değişmektedir. Plakalarının yardımı ile forkliftlerin kapasitesi, yük merkezi ve sınıfına dair her türlü bilgiye ulaşmak mümkündür. Kısa mesafeli taşımacılıkta kullanılır. Teknolojinin yenilenmesiyle forkliftin kapasitesi ve çalışma kolaylıkları da gelişmiştir.

Forklif belgesi nasıl alınır?

Forklif belgesi Milli eğitimin yetki verdiği eğitim kurumlarından verilir. Bu kurumlar forklif eğitimini vermeye hem fiziken hem de gerekli eğitmen kadrosuna sahip kurumlardır. Biz bu konuda interaktif bir yapıya sahip eğitim kurumuyuz. Gerekli eğitim cihazlarına ve görsel eğitim şablonlarına sahibiz, uzman ve deneyimli eğitim kadrosuna sahibiz.

İSTANBUL / KADIKÖY-ÜMRANİYE-PENDİK ve diğer bir çok semtte sizlerle...

Not: İş makinası Ehliyetlerinde öncelik can güvenliğidir.

Forklift ehliyeti Kaldırma-yükleme-istifleme grubuna girer.

Forklift: Taşıyacagı yükü çatallı kolları ile alıp kaldıran, belirli bir yere taşımaya, yüklemeye ve istiflemeye yarayan ve en az 15 kw-20 hp motor gücüne sahip taşıma kapasitesi 600 kg ve yükleme yüksekliği 2 metre olan makineye denir.

Forklift Operatörü Ehliyeti

Greyder Operatörü Ehliyeti

Tavan Vinci Operatörü Ehliyeti

Silindir Operatörü Ehliyeti

Kazıcı Yükleyici Ehliyeti

Kule Vinç Operatör Ehliyeti

Sondaj Operatörü Zemin Delgi Ehliyeti

Ekskavatör Operatör Ehliyeti

Vinç Operatör Ehliyeti

Beton Pompası Operatörü Ehliyeti

Dozer Operatörü Ehliyeti

Finişer Asfalt Serme Operatörü Ehliyeti

Forklif eğitimine kayıt olduktan sonra işleyiş nasıldır?

Kayıt olacak kursiyerimiz gerekli evraklarla tarafımıza müracat etmesinden sonra, tarafımızdan kayıtlar eksiksiz alınır ve kendisinin ulaşım bilgileri kayda girer. Kişi yazılı ve teorik olarak bir günlük eğitim alır. Daha sonra Milli Eğitim bakanlığının ay da bir yada bir buçuk ay da bir olan test ve uygulama sınavına girer. Bu sınavlar kişilere gerek mesaj, gerekse aranarak bilgi verilir. Bu sınavlarda başarılı olan kişi forklift ehliyetini almaya hak kazanır.

Forklift Ehliyeti / İş Makinaları Kursu Nasıl Alırım? / G Ehliyeti Forklift ehliyeti, Forklift belgesi, Forklift kursu, Forklift operatörlük kursu...

Forklift türü iş makinası kullananlar yasa geregi forklif ehliyeti almak zorunda dır aksi takdirde 7/7583 Sayılı İş Emniyeti ve İş Güvenliği Tüzüğü ve 1475 Sayılı iş Kanunu hükümlerine göre suçlu sayılırlar. Bu sebeple Forklift belgesi, forklift ehliyeti almak zorundadırlar.

FORKLİFT KURSUNA KATILMA KOŞULLARI :

  • 18 Yaşını doldurmuş olmak.
  • En az ilkokul mezunu olmak .
  • Kanunun 41.maddesi ( e ) bendinde sayılan T.C.K maddelerinden mahkumiyeti olmaması.
  • Vücut yapısı ve ruh sağlığı bakımından istenen şartlara sahip olmaları gerekmektedir.
Not: Forklift belgesi almak isteyen kişinin her hangi bir ehliyeti olmasada müracaat edebilir. Forklift Ehliyeti – İş Makinaları Kursu

FORKLİFT KAYIT EVRAKLARI:

  • 2 Adet Biometrik fotoğraf.
  • Diploma Fotokopisi.
  • Sabıka kaydı.
  • Sürücü olur sağlık raporu.

FİYAT ALMAK İÇİN ARAYIN...

BİZE ULAŞIN : 0(216) 466 9 476 CEP: 0(533)629 34 82


FORKLİFT DİREKSİYON SINAVI GÖRÜNTÜLERİ: